2008 m. lapkričio 26 d., trečiadienis

Linkime baltų Kalėdų

Linkime baltų Kalėdų! Būtent toks užrašas ant Kalėdinių atvirukų užkliuvo man už akių vakar. Jei Lietuvoje dažniausiai linkima linksmų švenčių, tai čia linksmumas ir baltumas dalijasi pirmą ir antrą vietas.

Turbūt ne veltui, nes sniegas čia retas. Štai sekmadienį iškrito pirmasis sniegas. Kiek teko skaityti jų naujienų portaluose- tai anksčiausiai iškritęs sniegas per 10 metų. Kelių tarnybos kaip visada nebuvo pasiruošusios. Nepasiruošę ir patys gyventojai- su automobiliais slidinėjo kaip karvės ant ledo. O kaip gi kitaip, jei su vasarinėm padangom...

Mes pro langą daug smagumų stebėjome, nes kaip tik prie namų įkalnė gal kokio 1 laipsnio, bet užteko, kad stabdytų eismą. Užskersuoja vienas mašiniukas visą eismą ir stovi tada visi. Bet jokių signalinimų, visi kantrūs, visi supranta žmogaus bėdą :) Kai jis su galiniais varomaisiais bando važiuoti, bet neišeina, tačiau vis tiek važiuoja, nors ir šonu į priekį :) :). Vidinis ir išorinis Briuselio apvažiavimai, viešasis antžeminis transportas taip pat buvo paralyžuoti. Teko skaityti, kad žmonės pėsčiomis į oro uostą keliavo. Štai tau ir baltų Kalėdų belaukiant.

Elzė (mano draugė) pasakojo, kad jos draugė Briuselyje matė, kaip žmonės pro langus sniegą fotografuoja. Čia natūralu, o mums juokinga nors tu ką.

Pirmadienio rytą sniego nebuvo jau nė kvapo. Baltos Kalėdos baigėsi. Prasidėjo nei tai spalis, nei tai lapkritis. Ant kai kurių medžių dar makaluojasi lapai, žolytė žalia žalia. Na, lauksime tikros žiemos, nors galim ir nesulaukti. Tiesą pasakius, man to grožio užteko. Visgi... pabudus Kalėdų rytą labai norėčiau pro langą pamatyti vyšnią, apibarstytą "cukrumi".

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą